ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ – ΕΜΕΛΕΚ στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Κόπα Λιμπερταδόρες (CLA) για το 2022.

• libertadores logo05/07/2022
  • Governador Magalhaes Pinto, Μπέλο Οριζόντε
  • 1ος αγώνας: Έμελεκ – Ατλέτικο Μινέιρο 1-1

Τι ισχύει: Επαναληπτικός αγώνας. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν ούτε εκεί υπάρξει νικητής, τότε η νίκη θα κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι.

Ατλέτικο Μινέιρο (Βραζιλία)

atletico mineiro logo

Νίκη με την οποία μείωσε από την πρωτοπόρο Παλμέιρας στους 2 βαθμούς σημείωσε στην έδρα της Ζουβεντούδε η Ατλέτικο Μινέιρο (1-2).

Το ζητούμενο βέβαια είναι η πρόκριση επί της Έμελεκ, που παραμένει ανοιχτή μετά το 1-1 του πρώτο αγώνα.

Ο Άλαν είναι τιμωρημένος μετά την αποβολή του στο ματς του Ισημερινού, ενώ οι Ζαράσο, Κένο και Χάιρ παραμένουν εκτός μάχης.

Έμελεκ (Ισημερινός)

Emelec logo

Είχε να δώσει επίσημο ματς έναν ολόκληρο μήνα, όταν απέσπασε ισοπαλία στο εντός έδρας ματς. Γλύτωσε στο 88′ από την ήττα όταν ο Χουλκ αστόχησε σε πέναλτι, οπότε αναπτερώθηκαν οι ελπίδες της από τη στιγμή που δεν ηττήθηκε.

Ο Λεγκισαμόν είναι τραυματίας, όπως και ο μακροχρόνια απών Καϊσέδο.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ – ΕΜΕΛΕΚ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ

Να που η Έμελεκ διατήρησε τις ελπίδες της με την ισοπαλία στο γήπεδό της. Εδώ όμως θα είναι… ανηφορική η έδρα της Ατλέτικο, τα αστέρια της οποίας περιμένουμε να λάμψουν στα κρίσιμα. Ο «1» από ημίχρονο παίζεται στο πολύ ικανοποιητικό 2,10 και αποτελεί την επιλογή μας, ενώ παράλληλα περιμένουμε άνετη επικράτηση της γηπεδούχου, με πιθανότερο ένα σκορ κοντά στο 2-0 με 3-0.

bullet Πρόταση: 1/1 – 2,10

Δείτε όλους τους αγώνες σήμερα στον δυναμικό πίνακα «Με Μια Ματιά», που ανανεώνεται καθημερινά με όλα τα ματς που βρίσκονται στο κουπόνι.