Championship

Μπλάκμπερν – Σουόνσι

Published

on

Ο αγώνας Μπλάκμπερν – Σουόνσι διεξάγεται στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ (ΑΓΓΤ).

• Αγγλία ΤσάμπιονσιπEwood Park, Μπλάκμπερν
  • Στον πρώτο γύρο: Σουόνσι – Μπλάκμπερν 2-0
  • Ο Μάουμπρεϊ (Μπλάκμπερν) δεν έχει κερδίσει τον Κούπερ (Σουόνσι) σε 3 προπονητικές μονομαχίες (0-2-1).
  • Η νίκη της Σουόνσι στον πρώτο γύρο σταμάτησε σερί 3 ισοπαλιών, αλλά και 5 G/G, μεταξύ των δύο ομάδων.

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

blackburn logo

Επιτέλους νίκη για την Μπλάκμπερν μετά από 7 αποτυχημένες προσπάθειες (0-1-6). Η ομάδα του Μάουμπρεϊ κέρδισε τη Μίλγουολ μέσα στο «Ντεν» (0-2) και έβαλε οριστικά τέλος στο σενάριο της… ελεύθερης πτώσης που είχε ξεκινήσει με τα τελευταία αποτελέσματα. Τώρα υποδέχεται τη Σουόνσι στο Ίγουντ Παρκ, όπου έχει 6-5-5 φέτος.

Κοντά στην επιστροφή τους οι Αγιάλα (Α) και Γουόρτον (Α), ενώ αργούν ακόμα οι Ντάβενπορτ (Μ) και Χόλτμπι (Μ).

ΣΟΥΟΝΣΙ

Swansea logo

Εφτάψυχη! Ισοφαρίστηκε στο 91ο λεπτό του αγώνα με τη Μίντελσμπρο, όμως κέρδισε πέναλτι στη συνέχεια και ο Αντρέ Αγιού το μετέτρεψε σε γκολ στο 97ο λεπτό της συνάντησης (2-1)! Αυτή ήταν η τρίτη νίκη της Σουόνδι στα 4 τελευταία (3-0-1), που την κράτησε πολύ κοντά στην κορυφαία δυάδα της βαθμολογίας. Στο -1 από τη 2η Γουότφορντ οι Κύκνοι, αλλά με δύο αγώνες λιγότερους. Γι’ αυτό μοιάζει κρίσιμη η έξοδος στο Μπλάκμπερν.

Υπάρχουν απουσίες, αλλά όλες είναι με ελάχιστες ή καθόλου συμμετοχές φέτος, άρα δεν επηρεάζουν.

Εκτίμηση Μπλάκμπερν – Σουόνσι

Δεν υπάρχει μάλλον λόγος να μπλέξουμε με σημείο τύπου 1Χ2. Η Μπλάκμπερν βρήκε πάλι το γκολ, η Σουόνσι επίσης είναι καλή επιθετικά, ενώ παράλληλα έχει δεχτεί γκολ στα 4/5 τελευταία της. Από τη στιγμή λοιπόν, που λόγω και της λίγης ξεκούρασης, το διπλό της Σουόνσι έχει υψηλό βαθμό ρίσκου, εκτιμούμε πως το G/G είναι μια πολύ καλύτερη επιλογή στο 1,88.

bullet Πρόταση: G/G – 1,88 – Betshop